تبلیغات
قرارگاه سایبری سنگربانان - فرماندهان بی‌شكست
 قرارگاه سایبری سنگربانان
 
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
تبلیغات
قرارگاه سایبری سنگربانان
نویسندگان وبگاه
آرشیو مطالب
آمار سایت
» کل بازدید :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بازدید :
» آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
شهدای کازرون مرجع قالب های مذهبی رایگان توضیح توضیح توضیح توضیح
محل تبلیغات شما
فرماندهان بی‌شكست
نویسنده امیر خسروی در 12:30 ق.ظ | نظرات()

شهید احمد كاظمی در دوم مرداد سال 1338 درنجف‌آباد اصفهان دركوچه ملاصدرا در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد.
دوران تحصیل را در مدرسه دهقان گذراند و سال 1358 موفق به اخذ دیپلم ماشین‌آلات كشاورزی از هنرستان دكتر شریعتی شد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اتفاق شهید محمد منتظری،شهید غلامرضا صالحی و شهید غلامرضا یزدانی در دی‌ماه سال 1350 راهی سوریه شد. او تصمیم داشت همراه با گروه های فلسطینی آموزش‌های چریكی را در كنار سازمان‌های فعال و مبارز فلسطینی فراگیر دو وارد مبارزه علیه رژیم صهیونیستی شود، اما حوادث كردستان او را مجبور به بازگشت به كشور كرد. او در كردستان و در كنار سرلشكر رحیم صفوی،شهید حسین خرازی، شهید همت و دیگر برادران سپاه موفق به شكست ضد انقلابیون و بازگرداندن امنیت به كردستان شد.
در سال 1360 و با توجه به وضعیت كردستان و اصرار برخی فرماندهان سپاه به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و با شروع جنگ تحمیلی-به رغم مجروحیتی كه در یكی از جنگ‌هایی كه با عناصر ضد انقلاب در كردستان داشت و هنوز با عصا راه می‌رفت- با اصرار زیاد خودش به همراه گروه شهید غلامرضا محمدی به پادگان گلف اهواز رفت تا در نصاره، نقطه ای نزدیك آبادان به دوستانش بپیوندد. تجربیات آموزش چریكی در پادگان حموریه سوریه و جنگ كردستان برایش خیلی ارزشمند بود و در جبهه جدید جنگ در محور فارسیاد و دارخوین به كمكش آمد به طوری كه نیروهای مردمی به صورت خودكار فرماندهی او را پذیرفتند و احمد نخستین دوره فرماندهی بر نیروهای مردمی را در جبهه فارسیاد تجربه كرد.
در سوم آذرماه 1360 با استفاده از دوستان همرزم خود و امكانات به دست آمده از دشمن در عملیات ثامن‌الائمه، یك تیپ قدتمند را به نام تیپ8 نجف اشرف تشكیل داد و با استقرار در شهر شوش،یكی از مهم‌ترین محورهای عملیاتی را عهده‌دار شد و مقدمات مهم‌ترین عملیات جنگ كه بعد از سوی امام(ره) فتح المبین نام گرفت را فراهم كرد.
سال 1360 او در شرایطی بسیار سخت و نابرابر با دشمن با قبول یكی از به یادماندنی‌ترین تصمیمات در حالی كه همه از آزادی شهر خرمشهر ناامید بودند به صورت استشهادی به اتفاق شهید خرازی (فرمانده لشكر14 امام حسین) به انبوه دشمن در خرمشهر حمله كرد و از روش منحصر به فرد خود كه دور زدن دشمن بود استفاده كرد و شهر خرمشهر را با هزاران نفر از نیروهای دشمن به محاصره خود درآورد و لحظاتی بعد از آن بیش از 15 هزار نفر از نیروهای دشمن با زیرپوش‌های سفید خود را تسلیم او كردند و صدای بانگ الله‌اكبر در شهر خرمشهر طنین‌افكن شد. اما هرگز كسی ندانست كه احمد به همراه حسین، فاتح اصلی خرمشهر بود و او هیچ‌گاه حاضرنشد به این عمل اعتراف كند.
شهید احمد كاظمی در عملیات خیبر و بدر به اتفاق رفیق شفیق خود مهدی باكری كه به شدت به او عشق می‌ورزید یكی از متهورانه ترین صحنه‌های جنگ را به نمایش گذاشت و در نیمه های شب با هلی‌برد به روی جزایر مجنون در عمق هورالعظیم- كه خود و شهید باكری در نخستین فرود در آن شركت داشتند- در طول یك شب دو جزیره بسیار مهم نفتی را به نام جزیره مجنون شمالی و جنوبی از تصرف دشمن خارج و از آن عبور كرده و در شمال شرق بصره ضربات سنگینی به دشمن وارد كردند.
در همین عملیات،یكی از انگشتان احمد بر اثر اصابت تركش قطع شد. ایشان با وجود درد شدید جهت جلوگیری از عفونت، محل زخم انگشت را در آب و نمكی كه از سنگر عراقی‌ها آورده بودند قرار می‌داد ولی حاضر به ترك جبهه نبود. در عملیات بدر مهدی باكری آهنگ رفتن كرد و با شهادتش احمد را در حسرتی جانسوز فرو برد. با شهادت باكری احمد به شدت ناراحت بود. احمد حاضر نبود دوست صمیمی خود را كه حالا جنازه مطهر او در دست دشمن بود تنها بگذارد. اما با اصرار شدید، احمد با چشمانی مالامال از اشك سوار قایق شد و به عقب برگشت،اما او از شدت دوری مهدی مریض شد و مدتی در سنگر در بستر بیماری افتاد.خروش و شدت عمل او در جنگ و عدم فرصت به دشمن در تاریكی‌های شب و صحنه نبرد در كنار این روح لطیف همه را متعجب می ساخت.
آذرماه سال 1364 او یكی از برجسته ترین فرماندهان شناخته شده جنگ در سطح كشور بود. حاج احمد در نزدیك‌ترین مناطق به خطوط دشمن حمام آب گرم برای رزمنده ها فراهم می‌كرد. بهترین غذا را در خط مقدم خطوط فرماندهی‌اش برای بچه های لشكر تهیه می‌دید؛تئوری‌اش این بود چلوكباب در خط مقدم و ساچمه پلو در عقب جبهه. در لشكر احمد نظم حرف اول را می‌زد طوری كه بارها سپهبد شهید صیاد شیرازی نظم و نگهداری تجهیزات را در لشكر 8 نجف بی‌نظیر و به عنوان الگو مطرح می‌كرد.
احمد كاظمی پس از شهادت دوست صمیمی‌اش مهدی باكری شاهد مصیبت سخت دیگری شد. شهادت دوست بسیار صمیمی‌اش حسین خرازی در عملیات كربلای 5 احمد را بسیار متأثر كرد. او منتظر بود كه در لحظات پایانی جنگ به دوستان شهیدش بپیوندد،اما مصلحت چیز دیگری بود. احمد در بیست و هفتم بهمن‌ماه سال 69 به درجه سرتیپ تمامی نایل آمد.
هیچ عملیاتی نیست كه در طول جنگ اتفاق افتاده باشد و احمد كاظمی در آن پیروز نباشد. او همیشه نقش‌اش را به بهترین شكل انجام می‌داد حتی در عملیات رمضان كه عملیات ناموفقی بود حاج احمد تنها فرماندهی بود كه در شرق بصره تا نهر كتیبان جلو رفت و قلب دشمن را شكافت ولی به علت عدم پیشروی در مناطق دیگر به منطقه قبلی بازگشت.
محسن رضایی، فرمانده وقت سپاه می‌گوید: ما 4 لشكر داشتیم كه اینها وقتی هر جا وارد می‌شدند، هیچ خطی در مقابلشان قدرت مقاومت نداشت، حاج همت و لشكر 27 محمد رسول‌الله(ص)، حسین خرازی و لشكر 14 امام حسین(ع)، مهدی باكری و لشكر 31 عاشورا، احمد كاظمی و لشكر 8 نجف اشرف كه در هر كجا وارد می‌شدند بدون استثنا با موفقیت همراه بودند. 2 نفر از فرماندهان عراقی كه اسیر شده بودند می‌گفتند وقتی اسم احمد كاظمی،حسین خرازی و مهدی باكری می‌آمد ما بر اندام‌مان لرزه می‌افتاد و دعا می‌كردیم ما روبه‌روی این لشكرها نباشیم چون مطمئن بودیم اینها می‌آمدند و می‌زدند و هیچ‌كس جلودارشان نبود.

پس از جنگ

پس از جنگ، موفق به ادامه تحصیل و گذراندن دوره كارشناسی ارشد در دانشگاه تهران شد. در سال 1379 با حكم فرمانده كل قوا به مدت 5 سال به عنوان فرمانده نیروی هوایی سپاه منصوب شد. در این مقطع برای نخستین بار نیروی هوایی سپاه را مجهز به هواپیمای جنگنده سوخو24 كرد و سازمان هلی‌كوپتری را با خرید هلی‌كوپترهای ام.آی 17 سازماندهی كرد و حتی موفق به ساخت هلی‌كوپتری شد كه امروز در سطح ملی مورد توجه واقع شده است.

پیشرفت در سیستم موشكی سپاه

نقش قابل توجه او در پیشرفت سیستم موشكی سپاه بود. برای موشك شهاب 3 با بردهای گوناگون شبانه روز وقت گذاشت تا به ثمر رسید.مدت ماموریت احمد در نیروی هوایی به شش سال و نیم رسید. احمد كاظمی به علت جراحت‌های زیاد در طول دوران دفاع مقدس به 55 درصد جانبازی نایل شد و به جهت رشادت‌ها و توانمندی‌ها خود از دست مقام معظم رهبری 3 مدال فتح و شجاعت را به افتخارات خود افزود. سال 1384 حاج احمد با حكم مقام معظم رهبری فرمانده نیروی زمینی سپاه شد.

فرماندهی نیروی زمینی

در مراسم تودیعش در نیروی هوایی گفت: «واقعاً نمی‌دونم كه چرا از جنگ تا اینجا رسیدم. ولی خدا را شاهد می‌گیرم كه هیچ روزی نیست كه از واماندگی از این كاروان غبطه و حسرت نخورم و قطعاً گیر در خودمه،ازخدا می‌خوام به حق حضرت فاطمه(س) من دوست داشتم در نیروی هوایی شهید بشم ولی در نیروی زمینی دوران شهادت ما فرا برسد و از خدا فقط همین رو می‌خوام،اگه كه كاری كردم، رزمنده‌ای بودم، اگرم گناهكار هستم به خاطر دوستان شهیدم خدا ما رو ببخشه و ما شرمنده نشیم و سرافكنده نباشیم، نمی‌خوام غیر از شهادت به اون دنیا وارد بشم».
وی طی 3 ماه فعالیت در نیروی زمینی خدمات بی‌شائبه‌ای عرضه داشت. احمد كاظمی در آخرین روزهای دنیایی‌اش دیگر تاب و توان نداشت، قلب او آینه‌ای شفاف از گذشته شده بود. هر لحظه انتظار می‌كشید و از دوستان می‌خواست برای رفتنش دعا كنند.
احمد كاظمی یكی از نام‌آورترین سرداران فداكار اسلام در عصر انقلاب اسلامی و در عین حال برای بسیاری از مردم ایران گمنام‌ترین فرماندهان دوران دفاع مقدس و پس از آن بود.صبح نوزدهم دی ماه سال 1384 احمد برای همیشه از خانواده و بچه‌ها خداحافظی كرد. به هنگام سوارشدن بر هواپیما، مهدی باكری را در افق‌ ابرهای آبی می‌دید. او رفت تا برای همیشه از تمام خستگی‌ها و ناملایمت‌های دنیا خداحافظی كند.
11 ستاره فروزان انقلاب در یك پرواز به سوی ارومیه در سرزمین خاطره‌هایشان برای همیشه ماندگار و ثابت قدم در پیشگاه حضرت دوست شدند. او در كنار دوستان شهیدش حسین خرازی و مصطفی ردانی‌پور در گلزار شهدای اصفهان جای گرفت. سردار سرلشكر پاسدار كاظمی به همراه یارانش رفت و آنانی كه با عشق به آنها زندگی می‌كردند در فراقشان چشم انتظار ماندند. روحشان شاد و یادشان سبز.پنجشنبه 29 فروردین 1392 02:53 ب.ظ
با سلام
وبلاگ بسیار زیبا و مفیدی دارید
شما میتوانید از فروشگاه پی سی روم وسایل روز دنیا را خریداری کنید
ابتدا کالا را در درب منزل تحویل بگیرید سپس وجه آن را پرداخت کنید
گردنبند های زینتی - ساعت مچی - گیاه گوشت خوار - ادکلن ها - تیشرت با طرح های مختلف - هدفن - عینک - هندزفری - ویندوز - بازی - لوازم بهداشتی - شامپوی رفع سفیدی مو - دستگاه پیشرفته لیزری جهت رشد مو و هزاران محصول دیگر

: لینک توضیحات و خرید هندزفری تغییر صدا
http://shop.p30room.ir/product/view/30

: لینک توضیحات و خرید مو بر دائمی سان دپیل
http://shop.p30room.ir/product/view/394

: لینک توضیحات و خرید شامپو رفع سفیدی مو
http://shop.p30room.ir/product/view/297

: لینک توضیحات و خرید پکیج کامل شانه لیزری پاور گرو
http://shop.p30room.ir/product/view/327

و هزاران محصول دیگر

همینک سفارش خود را ثبت کنید
http://shop.p30room.ir

با تشکر
چهارشنبه 2 اسفند 1391 11:16 ق.ظ
سلام
بسیار وبلاگ خوبی دارید خوشحال میشویم عکس و فایل های شما را میزبانی کنیم
آپلودسنتر عکس و فایل پی سی روم
آپلود اکثر فایل های کامپیوتری
بدون محدودیت
ثبت شده در ستاد ساماندهی
با ماندگاری همیشگی
بدون نیاز به ثبت نام
http://up.p30room.ir
با تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
درباره وبگاه
سلام به همه ی بازدید كنندگان عزیز:
این وبلاگ برای رضای خدا و كوری دشمنان اسلام ایجاد كردم
ما منتظر شهادت در راه خداییم
ما حافظ خاک و پرچم ایرانیم در ورطه ی عاشقی بلاجویانیم

تا آنکه نفس به سینه در رفت و شد است ما پیرو خط رهبری می مانیم

گروه سایبری سنگربانان

اینجا لرستان شهر خرم آباد
<
.: طراحی و کدنویسی قالب : شهدای کازرون :.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ و متعلق به قرارگاه سایبری سنگربانان می باشد.کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است...